Systemy Solarne Jarosław Herbud 2

Jesteśmy polskim dystrybutorem elektrowni wiatrowych o mocach 500 W, 1000 W oraz 2000 W. Nasze elektrownie wiatrowe mają wiele zastosowań. Dwa rodzaje proponowanych przez naszą firmę sterowników pozwolą na optymalne wykorzystanie siły wiatru do podgrzania wody, bądź też zasilenia domu w energię elektryczną. Jak dowodzi wielu naukowców elektrownie wiatrowe są jedną z najbardziej konkurencyjnych technologii na świecie.


Budowa elektrowni wiatrowej pozwala na produkcję "zielonej energii" bez emisji zanieczyszczeń, co w dużej mierze przyczynia się do poprawy stanu środowiska.
Nasze elektrownie wiatrowe mogą służyć jako dodatkowe źródło energii, które w pewnym stopniu pozwala uniezależnić się od sieci lokalnego dystrybutora energii elektrycznej. Najlepiej sprawdzają się jako zasilanie domów "niskoenergetycznych" - bardzo dobrze ocieplonych, które potrzebują małej ilości prądu.

Elektrownie wiatrowe stają się coraz bardziej popularne, a zainteresowanie nimi może w przyszłości jeszcze wzrosnąć, bo do prawa polskiego wprowadzana jest obecnie Dyrektywa Unii Europejskiej nr 2002/91/WE, według której w budynkach nowych oraz starych - gruntownie remontowanych - projektant będzie musiał uwzględnić
w dokumentacji budynku zastosowanie energii pochodzącej z odnawialnych źródeł energii (OZE). Ponieważ elektrownie wiatrowe mogą działać praktycznie wszędzie, świetnie nadają się do spełnienia tego warunku.